naglowek.jpg
 
Aktualności
5-15 Hufiec Pracy w Zduńskiej Woli. „Zagrożenia i profilaktyka w środowisku pracy”
14-03-2019

Hufiec Pracy 5-15 w Zduńskiej Woli zorganizował drugie zajęcia w ramach programu autorskiego „Pierwsza praca”. Zajęcia „Kultura bezpieczeństwa - Zagrożenia i profilaktyka w środowisku pracy” odbyły się w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Zduńskiej Woli.

Spotkanie poprowadził Inspektor Państwowej Inspekcji Pracy w Sieradzu Krzysztof Bączkowski, zaś wprowadzenia do tematyki zajęć dokonał Komendant Hufca Pracy Romuald Krystyniak.

Celem spotkania młodzieży z Inspektorem PIP było zapoznanie z czynnikami niebezpiecznymi, szkodliwymi i uciążliwymi w środowisku pracy. Pracownicy młodociani, a w przyszłości  powinni umieć zidentyfikować źródła niebezpiecznych czynników, potrafić wymienić metody likwidacji lub ograniczania wpływu tych czynników, wiedzieć, jak ocenić ryzyko zawodowe na stanowisku pracy, rozróżniać środki ochrony indywidualnej i znać ich przeznaczenie. Dużą część zajęć prowadzący poświęcił omówieniu konkretnych zdarzeń, wypadków przy pracy – w szczególności w pracy na wysokości, pracy z substancjami niebezpiecznymi. Warto  wiedzieć jak powinny być przechowywane niebezpieczne materiały oraz co musi mieć zapewniony pracownik zanim podejmie prace na wysokości, bo zarówno w pracy z substancjami niebezpiecznymi jak i na wysokościach, bezpieczeństwo jest priorytetem.

 

Tekst i zdjęcia: Joanna Siemińska

Uczestnicy programu „Pierwsza praca”, podczas zajęć

 

Rozpoczęcie zajęć. Od lewej: Inspektor PIP Krzysztof Bączkowski, Komendant Hufca Pracy  

w Zduńskiej Woli Romuald  Krystyniak

 

Omówienie  konkretnych zdarzeń wypadków przy pracy przez Inspektora PIP w Sieradzu Krzysztofa Bączkowskiego

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg