Hufiec Pracy 5-15 w Zduńskiej Woli. "Najsprawniejszy w zawodzie 2019”
22-03-2019

Siedmiu uczestników Hufca Pracy 5-15 w Zduńskiej Woli z terenu powiatu poddębickiego wzięło udział w eliminacjach powiatowych do Ogólnopolskiego Konkursu OHP „Najsprawniejszy w zawodzie 2019”.

Konkurs odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Poddębicach. Głównym celem konkursu było wykazanie się znajomością przepisów BHP, zagadnień z przepisów prawa pracy, a także propagowanie idei zmagań konkursowych jako działania dodającego młodzieży pewności i sprawności konkurencyjnej.

Wychowawca Hufca Pracy Katarzyna Wajman omówiła zasady Konkursu i przedstawiła skład komisji: Romuald Krystyniak- Komendant Hufca Pracy 5-15 w Zduńskiej Woli i Małgorzata Stefańska- Specjalista Bhp i Ppoż z firmy „Labor”.

Uczestnicy odpowiedzieli na 30 pytań testowych przygotowanych przez Kadrę Wychowawczą Hufca Pracy. Wyniki rywalizacji przedstawiają się następująco:

I miejsce – Karolina Torzewska z Zakładu Piekarniczo-Cukierniczego „AsPal”

II miejsce – Justyna Golec z Zakładu Fryzjerskiego „Beata”

III miejsce – Małgorzata Burska z Zakładu Fryzjerskiego A. Janiak

Pozostali uczestnicy reprezentowali zakłady: Sklep „Kubuś” i „Logicar”

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a najlepsza trójka nagrody przygotowane przez Hufiec Pracy. Zwycięzcy zakwalifikowali się do etapu międzypowiatowego, który odbędzie się w Zduńskiej Woli.

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Wajman

Małgorzata Stefańska z Firmy „Labor” (od lewej) i Wychowawca Hufca Pracy
Katarzyna Wajman w trakcie omawiania zasad konkursu

Uczestnicy w trakcie rozwiązywania testu

Romuald Krystyniak- Komendant Hufca Pracy w Zduńskiej Woli, Małgorzata
Stefańska- Specjalista Bhp i Ppoż z firmy „Labor” w Poddębicach w trakcie wręczania dyplomów i nagród.

Romuald Krystyniak- Komendant Hufca Pracy w Zduńskiej Woli, Małgorzata Stefańska- Specjalista Bhp i Ppoż z firmy „Labor” w Poddębicach, Wychowawca Hufca Pracy
Katarzyna Wajman z uczestnikami konkursu.