Hufiec Pracy 5-15. Wakacje z zagadką
01-08-2019

Kadra Hufca Pracy Zduńska Wola przygotowała dla uczestników Hufca Pracy przebywających na urlopach, „Wakacje z zagadką”, dla tych, którzy lubią sprawdzać swoje logiczne myślenie.

informacja Hufca Pracy 5-15

Spotkanie przebiegało w przyjemnej atmosferze. Na rozpoczęcie młodzież miała za zadanie odczytać tekst powitania napisany „niewidzialnym atramentem”. Następnie  uczestnicy losowali zagadki, na które wszyscy obecni szukali odpowiedzi. Młodzież zapoznała się z alfabetem Morse΄a którym zaszyfrowano polskie przysłowia. Kolejnymi zabawami były łamigłówki z zapałkami, a także słowne wykreślanki.  Kreatywne myślenie można było rozwinąć poprzez wykonanie dowolnego rysunku wykorzystując podane figury jako początek. Najwięcej „główkowania” było z metalową logiczną zabawką-„rozłącz klucze”. Na zakończenie spotkania Komendant Hufca Pracy Romuald Krystyniak najaktywniejszym uczestnikom wręczył symboliczne nagrody (zdjęcie 06)

Tekst: Katarzyna Wajman. Zdjęcia: Barbara Nowak

Julita w trakcie odczytywania „niewidzialnego” tekstu