75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego
02-08-2019

Uczciliśmy pamięć walczących w Powstaniu Warszawskim. Kombatanci, samorządowcy, przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń oraz mieszkańcy miasta spotkali się przy ul. Dąbrowskiego, przy tablicy upamiętniającą udział zduńskowolan w Powstaniu Warszawskim.

Asystę honorową przy tablicy wystawili członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Chrobry 1”. Grupa zaprezentowała również wystawę zdjęć żołnierzy Batalionu "Chrobry 1" autorstwa Zygmunta Sowińskiego ps. „Ostoja”.

Wydarzeniu towarzyszyło zasadzenie, na placu przy I Liceum Ogólnokształcącym, drzewa pamięci imienia Władysława Jachowicza "Konara", bohaterskiego dowódcy Batalionu "Chrobry I", który był mieszkańcem Zduńskiej Woli.

Dalsza część spotkania miała miejsce w Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola, gdzie między innymi członkowie GRH „Chrobry 1" zaprezentowali mundury i broń z okresu Powstania Warszawskiego.

Spotkanie pamięci przygotowali Starostwo Powiatowe w Zduńskiej Woli, Urząd Miasta Zduńska Wola, Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola, Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Chrobry 1” ze Zduńskiej Woli.

więcej zdjęć: facebook.com/Powiat-Zduńskowolski