IV Regionalne Forum Gospodarcze w Powiecie Zduńskowolskim
16-09-2019

O transporcie intermodalnym w kontekście wpływu na rozwój regionu oraz perspektywach i aktualnej sytuacji polskiej gospodarki dyskutowano podczas IV Regionalnego Forum Gospodarczego w Powiecie Zduńskowolskim. Uczestnicy wydarzenia wzięli również udział w wizytach studyjnych w lokalnych firmach oraz Wystawie Rolno-Przemysłowej.

Wśród tegorocznych prelegentów znaleźli się Marek Belka, poseł do Parlamentu Europejskiego, Cezary Grabarczyk, poseł na Sejm RP, Oszkár Molnár, Przewodniczący Małego Regionu Edelény na Węgrzech, prof. dr hab. Juliusz Engelhardt, prof. zw. - Dziekan Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego, Hanna Iwaniuk, Starosta Zduńskowolski, Wojciech Rychlik, Wicestarosta Zduńskowolski, Konrad Pokora, Prezydent Miasta Zduńska Wola.

Forum zorganizowano w Filii Miejskiego Domu Kultury w Zduńskiej Woli w Karsznicach w ramach projektu Przedsiębiorczy Powiat Zduńskowolski. W sobotę 14 września uczestnicy Forum wzięli udział w wizytach studyjnych w lokalnych firmach - Karton Polska i CKM Extrusion.

Karton Polska Sp. z.o.o ma siedziby w Wymysłowie i w Zduńskiej Woli. To firma zajmującą się produkcją opakowań z tektur falistych i litych, która działa od 1986 r.

CKM Extrusion sp. z.o.o w ZDuńskiej Woli to to spółka zajmującą się produkcją innowacyjnych profili okiennych z PVC.

Patronat naukowy nad Forum sprawował Uniwersytet Szczeciński Wydział Zarządzania i Ekonomiki Usług.

Patronat medialny: Nasze Radio, nasze.fm, ZW Media.

W niedzielę, 15 września, również w ramach Forum Gospodarczego, odbyła się Wystawa Rolno-Przemysłowa:http://powiatzdunskowolski.pl/aktualnosc-2730-xx_regionalna_wystawa_rolno_przemyslowa.html

Projekt Przedsiębiorczy Powiat Zduńskowolski jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków EFRR w ramach RPO Województwa Łódzkiego na lata 2014-2010.