Narodowe Święto Niepodległości. Zapraszamy
24-10-2019
Załączniki:

Zapraszamy do udziału w obchodach rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wydarzeniu towarzyszyć będzie VIII Bieg Niepodległości, turniej strzelecki, turniej w tenisa stołowego i przegląd piosenki patriotycznej.

11 listopada obchody o godz. 10.00  rozpocznie przemarsz uczestników ulicami: Kilińskiego, Łaską, Kościelną do Bazyliki Mniejszej przy ul. Kościelnej 20, gdzie o godz. 10.30 odprawiona zostanie uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny.

O godz. 12.00 przy pomniku Marszałka Piłsudskiego złożymy wiązanki kwiatów. Tutaj również będzie czas na okolicznościowe przemówienia, wysłuchamy pieśni patriotycznych i weźmiemy udział w ogólnopolskiej akcji "Niepodległa do hymnu".

Uczestnicy VIII Powiatowego Biegu Niepodległości wystartują o godz. 13.15 z placu Wolności w Zduńskiej Woli. Pobiegną wzdłuż ul. Kościelnej, ul. Widawskiej, dalej drogą do Zapolic, gdzie wyznaczona będzie meta. Zaplanowano także bieg rodzinny wokół pl. Wolności – START o 13.00. Zgłoszenia przyjmowane są na stronie: http://rajsportactive.pl/zapisy

więcej szczegółowych informacji - plakat.