Uczciliśmy Narodowe Święto Niepodległości
12-11-2019

Uczciliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Uroczystości rozpoczął przemarsz ulicami miasta pocztów sztandarowych i mieszkańców powiatu do Bazyliki Mniejszej, gdzie odprawiono mszę św. w intencji Ojczyzny.

Przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego okolicznościowe przemówienie wygłosili Hanna Iwaniuk, Starosta Zduńskowolski, Konrad Pokora, Prezydent Miasta Zduńska Wola, Jarosław Stulczewski, Prezes Towarzystwa Przyjaciół Zduńskiej Woli i Borys Kopytnik, Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta.

Przedstawiciele władz samorządowych, organizacji kombatanckich, partii politycznych, stowarzyszeń, szkół, przedszkoli oraz instytucji powiatowych i miejskich złożyli wiązanki kwiatów.

Uroczystości odbywały się przy akompaniamencie Miejskiej Orkiestry Dętej w Zduńskiej Woli i udziale klas mundurowych z Zespołów szkół w Wojsławicach i Karsznicach. Dla zebranych przy pomniku zaśpiewali młodzi wokaliści z Powiatowego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji - Natan Gryga i Norbert Kuświk.

Tradycyjnie, już obchodom Święta Niepodległości towarzyszył  - w tym roku po raz ósmy -  Powiatowy Bieg Niepodległości. Zawodnicy wystartowali z placu Wolności w Zduńskiej Woli, pobiegli  wzdłuż ul. Kościelnej, ul. Widawskiej, dalej drogą do Strońska, gdzie wyznaczono metę biegu. Bieg główny, w którym w tym roku wzięło udział 200 zawodników, poprzedził pełen emocji bieg dla najmłodszych wokół pl. Wolność. Bieg współorganizowało Stowarzyszenie Rajsport Active.

Wśród wydarzeń towarzyszących znalazły się również współorganizowane z Powiatem Zduńskowolskim:

- Turniej strzelecki - Szkolny Klub Strzelectwa Sportowego LOK „Sokół” w Zduńskiej Woli,

- Otwarty turniej w tenisa stołowego -  Integracyjny Klub Sportowy „Start” w Zduńskiej Woli,

- III Przegląd Piosenki Patriotycznej w Szadku.

O zabezpieczenie medyczne zadbał Zduńskowolski Szpital Powiatowy oraz Ochotnicze Centrum Ratownictwa Zduńska Wola.

więcej zdjęć: https://pl-pl.facebook.com/pages/category/Government-Organization/Powiat-Zdu%C5%84skowolski-279864265398152/