Sesja budżetowa Rady Powiatu Zduńskowolskiego
23-12-2019

Podczas ostatniej w tym roku, XV sesji VI kadencji Rady Powiatu Zduńskowolskiego, podjęto uchwałę dotyczącą przyszłorocznego budżetu. Wydatki zgodnie z projektem budżetu to 93 202 505 złotych, dochody powiatu: 100 411 652 złotych.

Poza budżetową, radni podjęli uchwały dotyczące:

- odwołania Skarbnika Powiatu Zduńskowolskiego;

- powołania Skarbnika Powiatu Zduńskowolskiego;

- uchwalenia planu pracy Rady Powiatu Zduńskowolskiego na 2020 r.;

- zatwierdzenia planu pracy Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Zduńskowolskiego na 2020 rok.;

- zmian w Uchwale nr XXIX/29/17 Rady Powiatu Zduńskowolskiego z dnia 19 maja 2017 w sprawie ustalenia wysokości stawek opłat za zajęcie pasa drogowego dróg powiatowych;

- zmian Uchwały nr III/21/18 w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Zduńskowolskiego na lata 2019–2040;

- zmian Uchwały nr III/22/18 w sprawie uchwalenia budżetu na rok 2019;

- uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Zduńskowolskiego.

Ponadto radni zapoznali się z informacją Starosty Zduńskowolskiego o działaniach podejmowanych od ostatniej sesji oraz informacją Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska o stanie środowiska na obszarze Powiatu Zduńskowolskiego w 2018 r.

Podczas XV sesji VI kadencji Rady Powiatu Zduńskowolskiego uroczyście pożegnano przechodzącą na emeryturę wieloletnią Skarbnik Powiatu Zduńskowolskiego Annę Królikowską. Nowym skarbnikiem powiatu została wieloletnia pracownica wydziału finansowego w starostwie - Beata Barton.

Spotkanie radnych było też dobrą sposobnością do złożenia gratulacji Patrykowi Guciowi, laureatowi I miejsca w konkursie „Barwy wolontariatu”. Patryk Guć współpracuje jako wolontariusz z Domem Dziecka w Wojsławicach.