naglowek.jpg
 
Aktualności
Laury Zduńskowolskie miasto&powiat” 2020
03-02-2020

„Laury Zduńskowolskie miasto&powiat” przyznane! Serdeczne gratulacje dla tegorocznych laureatów. Ideą wydarzenia jest wyróżnienie firm, organizacji oraz ludzi, którzy mają największy wpływ na rozwój miasta i powiatu, w tym w szczególności na rozwój gospodarczy. Laury Zduńskowolskie wręczają Starosta Zduńskowolski i Prezydent Miasta Zduńska Wola.

 

Tegoroczny "Laur Zduńskowolski" rozdano w trzech kategoriach: "Przedsiębiorca", "Społecznik" i "Ambasador Zduńskiej Woli".

W pierwszej z nich laureatami zostali: BMI ICOPAL Sp. z o.o., Fitness Club Family Center i Arimex Damis. Wśród społeczników wyróżniono Ewę Brodzką i Grzegorza Sapiejkę. Ambasadorem Zduńskiej Woli został Marek Niedźwiecki.

Galę poprowadził Artur Andrus. Uświetnił ją koncert Renaty Przemyk.

 

Laureaci „Lauru Zduńskowolskiego miasto & powiat 2020”:

 

Kategoria PRZEDSIĘBIORCA

 

BMI ICOPAL Sp. z o.o. to producent szerokiego asortymentu systemów hydroizolacyjnych oraz termoizolacyjnych. Specjalizacją firmy jest zabezpieczenie fundamentów oraz dachów płaskich, na które dostarcza najtrwalsze pokrycia – papy bitumiczne i nowoczesne membrany syntetyczne, chroniąc budynki od skali domów jednorodzinnych i wielorodzinnych, po wielkie obiekty handlowe, hale przemysłowe, budowle inżynierskie… Laureat Wielkiego Złotego Medalu i tytułu „Najlepszy z Najlepszych” za produkcję osiągającą światowe standardy na Międzynarodowych Targach Poznańskich. BMI Icopal to członek międzynarodowej grupy BMI, która jest światowym liderem wśród producentów systemów hydroizolacyjnych i pokryć dachowych dla dachów płaskich i skośnych.

 

Fitness Club Family Center. Firma istnieje od ćwierć wieku. W tym czasie kilkukrotnie zmieniała siedziby, ale od dziesięciu lat ma swój dom przy ul. Dąbrowskiego. Obecnie zajmuje dwie kondygnacje budynku, ale w najbliższym czasie uruchomi plac zabaw dla dzieci na kolejnej. Fitness Club Family Center na stałe wpisało się w zduńskowolski krajobraz nie tylko dając klientom możliwość dbania o zdrowie i dobre samopoczucie, ale też aktywnie angażując się w akcje społeczne na terenie miasta i powiatu. Fitness, akrobatyka, joga, sauna porady specjalistów i dietetyków, to tylko fragment oferty dla osób w każdym wieku – od maluchów, do seniorów.

 

Firma Arimex Damis, wcześniej Damis, jako spółka prawa handlowego istnieje od 1994 roku, ale jej początki to rok 1989, kiedy powstało przedsiębiorstwo PHU Adam Dobrowolski. Adam Dobrowolski jest dziś prezesem zarządu Arimex Damis sp. z o.o., firmy posiadającej sklepy samoobsługowe w Zduńskiej Woli, Zapolicach i Okupie Małym. Najnowszy z nich wybudowany został w 2018 roku na Osiedlu Nowe Miasto. Sklepy konkurują z wielkimi zagranicznymi sieciami handlowymi oferując szeroki asortyment produktów. Ich siłą są wyjątkowe, regionalne specjalności od lokalnych piekarni i producentów spożywczych. Arimex Damis zatrudnia obecnie 62 osoby. Daje pracę ludziom stąd, ze Zduńskiej woli i okolic. Firma nie spoczywa na laurach i stale modernizuje swoje sklepy. Chociażby w tym miesiącu zakończyła gruntowną przebudowę sklepu w Okupie Małym.

 

Kategoria SPOŁECZNIK

 

Ewa Brodzka od dzieciństwa przyjaźni się ze zwierzętami. Od dziesięciu lat pomaga bezdomnym psom, a na początku 2016 roku miały miejsce wydarzenia, które mocno ją poruszyły. Do zdarzenia doszło w Zduńskiej Woli. Pijany właściciel dotkliwie poranił swojego psa. Ewa Brodzka mocno zaangażowała się w tę sprawę. Przystąpiła do fundacji Mondo Cane i od tamtej pory bardzo aktywnie zajmuje się pomocą zwierzętom w potrzebie. W tych działaniach wspomaga ją córka, która jest jednocześnie jej motywatorką. Profil Ewy Brodzkiej na facebooku, to w rzeczywistości działający całą dobę serwis wymiany informacji na temat zwierząt w potrzebie. Jej działania już dawno wykroczyły poza granice zduńskiej Woli. Ma swoje grono przyjaciół, na których zawsze może liczyć, a potrzeby są ogromne, bo jak się okazuje, mimo stałego rozwoju cywilizacyjnego, skala bezdomności i przemocy wobec zwierząt wciąż rośnie.

 

Grzegorz Sapiejka. Rzemieślnik, nauczyciel zawodu, prekursor ruchu AA w Zduńskiej Woli. Grzegorz Sapiejka w swoim zakładzie od trzech dekad daje możliwość zdobycia zawodu młodzieży zagrożonej wykluczeniem społeczny, a po pracy, zaangażowany w niezliczone inicjatywy dla osób uzależnionych i ich rodzin. Uczestnik i organizator zawodów sportowych, spotkań i obozów integracyjnych. Przyjaciel i nieoceniona pomoc dl zmagających się z alkoholizmem.

 

AMBASADOR ZDUŃSKIEJ WOLI

 

Marek Niedźwiecki to człowiek stąd. Dzieciństwo spędził w Szadku, a szkołę średnią ukończył w Zduńskiej Woli. Z radiem związał się studiując budownictwo, jednak to pasja do muzyki zdeterminowała jego późniejszą karierę zawodową. Wyjątkowy głos, ale też doskonały muzyczny gust, a przede wszystkim osobowość i umiejętność mówienia o muzyce sprawiły, że dziś Marek Niedźwiecki to jeden z symboli popularnej trójki i radia w ogóle. Marek Niedźwiecki pamięta skąd pochodzi, często tu przyjeżdża odwiedzając rodzinę i przyjaciół.

 

 

 

 

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg