Przejazd kolejowo-drogowy przy ul. Szadkowskiej. Konsultacje
18-06-2020

Rozważana jako jedno z wielu rozwiązań likwidacja przejazdu kolejowo-drogowego w Zduńskiej Woli przy ul. Szadkowskiej była tematem konsultacji, jakie zorganizowano z  inicjatywy Powiatu Zduńskowolskiego.

▶️ Uczestniczyli w nich przedstawiciele Miasta Zduńska Wola, Gminy Zduńska Wola, Polskich Kolei Państwowych Polskich Linii Kolejowych oraz projektanta - firmy Multiconsult Polska.

▶️ Analizowano możliwość likwidacji przejazdu, ale jedynie pod warunkiem utrzymania płynności ruchu i wykonania w przyszłości wiaduktu drogowego w Zduńskiej Woli łączącego ulicę Szadkowską i Torową lub planowanego alternatywnie - przejścia tunelem pod torowiskiem.

▶️ Omówiono także, zgłaszaną już wcześniej przez samorząd, sprawę niezbędnej przebudowy wiaduktu drogowego we wsi Suchoczasy - prowadzącego do wsi Wólka Wojsławska.

▶️ Tego rodzaju spotkania pomagają w bezpośrednim przekazaniu oczekiwań mieszkańców, ich obaw i nadziei na poprawę obecnego układu komunikacyjnego. Służą również wskazaniu problemów technicznych przy realizacji każdego z wariantów, problemów eksploatacyjnych rysujących się w przyszłości oraz skutków prawnych i faktycznych, jakie pociągają dla społeczności lokalnych.

▶️ O ustaleniach będziemy informować po ich formalnym zatwierdzeniu przez strony spotkania.

Bez tytułu.png
polair.jpg