naglowek.jpg
 
Aktualności
PUP. Dla kogo tymczasowy profil zaufany
23-06-2020

Powiatowy Urząd Pracy przypomina o możliwości założenia profilu zaufanego. Profil zaufany jest ważny przez 3 lata. Na czas pandemii uruchomiono także możliwość założenia tymczasowego profilu zaufanego (TPZ). Mogą go założyć osoby nie mające konta w banku umożliwiającym założenie i potwierdzenie „tradycyjnego" profilu zaufanego i które jednocześnie nie chcą lub nie mogą odwiedzić punktu potwierdzającego. Wniosek o tymczasowy profil zaufany, który jest ważny 3 miesiące, można złożyć przez internet, a później potwierdzić go w trakcie wideospotkania z urzędnikiem.


Punkty potwierdzające to m.in. urzędy gminy, starostwa powiatowe, oddziały ZUS, NFZ, a także np. placówki Poczty Polskiej. Wkrótce profil zaufany będzie też można założyć w wybranych bankach spółdzielczych.

Jak wskazuje resort, dzięki profilowi zaufanemu można korzystać z kilkuset e-usług dostępnych na portalu www.GOV.pl, np. zgłosić narodziny dziecka, złożyć wniosek o świadczenia rodzinne, zalogować się do Platformy Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych czy do Internetowego Konta Pacjenta.

Dzięki profilowi zaufanemu można też przez internet np. założyć działalność gospodarczą.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg