Nagrody dla uczniów. Gratulujemy!
25-06-2020

158 uczniów ze szkół prowadzonych przez powiat zduńskowolski otrzyma nagrody za naukę. Gratulujemy! Finansowe wyróżnienia od 150 do 1170 zł - w zależności od uzyskanych wyników,  trafią do:

- 47 uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Zduńskiej Woli

- 30 uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Zduńskiej Woli,

- 44 uczniów z Zespołu Szkół Elektronicznych im. Stanisława Staszica w Zduńskiej Woli,

-  16 uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. Obrońców Westerplatte w Zduńskiej Woli,

- 17 uczniów z Zespołu Szkół im. K. Kałużewskiego i J. Sylli w Zduńskiej Woli,

- 4 uczniów z Zespołu Szkół Rolnicze CKU w Wojsławicach.

Stypendia trafią do uczniów osiągających wysokie wyniki w nauce oraz szczególnie uzdolnionych, którzy w danym roku szkolnym zostali laureatami lub finalistami olimpiad i turniejów.

Szczegółowe uzasadnienie:

Zgodnie z uchwalonym przez Radę Powiatu Zduńskowolskiego „Regulaminem przyznawania stypendium dla uczniów szkół prowadzonych przez powiat zduńskowolski” (uchwała nr V/43/15 z dnia 27 marca 2017 r.) Zarząd Powiatu corocznie ustala kwotę bazową i przyznaje stypendium dla uczniów osiągających wysokie wyniki w nauce oraz szczególnie uzdolnionych uczniów, którzy w danym roku szkolnym zostali laureatami, lub finalistami olimpiad i turniejów (na szczeblu co najmniej wojewódzkim lub okręgowym) organizowanych na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 29 stycznia 2002 r. w sprawie organizacji oraz sposobu przeprowadzania konkursów, turniejów i olimpiad (Dz. U. Nr 13, poz. 125).

W bieżącym roku szkolnym dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych złożyli wnioski o stypendium dla 158 uczniów.

Komisja stypendialna, powołana Zarządzeniem Nr 33/2020 Starosty Zduńskowolskiego z dnia 17 czerwca 2020 roku, dokonała analizy wniosków pod względem zgodności z obowiązującym regulaminem i zakwalifikowała do nagrody 158 uczniów, tj.:

- 30 uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Zduńskiej Woli,

- 17 uczniów z Zespołu Szkół im. K. Kałużewskiego i J. Sylli w Zduńskiej Woli,

- 4 uczniów z Zespołu Szkół Rolnicze CKU w Wojsławicach.

W roku 2020 proponuje się ustalić kwotę bazową na 600 zł. Przy ustaleniu kwoty bazowej w tej wysokości stypendium wyniesie:

1)    dla laureatów na szczeblu centralnym: olimpiady interdyscyplinarnej, przedmiotowej, z przedmiotów dodatkowych, tematycznej, turnieju lub laureatem konkursu interdyscyplinarnego, przedmiotowego lub tematycznego na szczeblu ponadwojewódzkm – 600 zł, tj. 100% kwoty bazowej;

2)    dla finalistów na szczeblu centralnym olimpiady interdyscyplinarnej, przedmiotowej, z przedmiotów dodatkowych, tematycznej, turnieju lub finalistą konkursu interdyscyplinarnego, przedmiotowego lub tematycznego na szczeblu ponadwojewódzkm – 450 zł, tj. 75% kwoty bazowej;

3)    dla laureatów lub finalistów olimpiady interdyscyplinarnej, przedmiotowej, z przedmiotów dodatkowych, tematycznej, turnieju – na szczeblu okręgowym zakwalifikowanym do etapu centralnego – 300 zł, tj. 50% kwoty bazowej;

4)    dla uczestników etapu okręgowego olimpiady interdyscyplinarnej, przedmiotowej, z przedmiotów dodatkowych, tematycznej, turnieju lub brał udział w etapie wojewódzkim konkursu interdyscyplinarnego, przedmiotowego lub tematycznego – 150 zł, tj. 25% kwoty bazowej;

5)    dla uczniów, którzy uzyskali wysoką średnią ocen w wyniku klasyfikacji końcoworocznej w danej szkole (w przypadku zespołu szkół – w danym typie szkoły) – od 450 zł wzwyż,  przy czym średnia ocen nie może być niższa niż: 5,3 dla uczniów liceów ogólnokształcących, 5,0 dla uczniów technikum oraz 4,75 dla uczniów branżowych szkół I stopnia.

Ogółem suma przyznanych stypendiów za rok szk. 2019/2020 wyniesie 73 320,00 zł.  Środki na ten cel zostały zabezpieczone w budżecie powiatu zduńskowolskiego.

Bez tytułu.png
polair.jpg