1 sierpnia - usłyszymy syreny. Trening alarmowania
30-07-2020

Informujemy, że 1 sierpnia na terenie całego powiatu zduńskowolskiego zostaną uruchomione syreny i będą emitować sygnał ciągły przez 1 minutę.

W zawiązku z wydanym Zarządzeniem nr 84/2020 Szefa Obrony Cywilnej Województwa Wojewody Łódzkiego z dnia 19 czerwca 2020 r. w sprawie przeprowadzenia na terenie województwa łódzkiego treningu systemu wykrywania i alarmowania, na dzień 1 sierpnia 2020 r. o godzinie 17.00 zaplanowano trening systemu w zakresie sprawności i skuteczności systemu ostrzegania i alarmowania, polegający na włączeniu syren skonfigurowanych w wojewódzkim systemie alarmowania.

W trakcie treningu polegającego na emitowaniu przez okres 1 minuty ciągłego dźwięku syren, przeprowadzony będzie test słyszalności syren polegający na sprawdzeniu zasięgu odbioru sygnałów. Zgodnie z poleceniem na terenie całego powiatu, w dniu 1 sierpnia br. zostaną uruchomione syreny i będą emitować sygnał ciągły przez 1 minutę.

Bez tytułu.png
polair.jpg