naglowek.jpg
 
Aktualności
Obywatelska inicjatywa uchwałodawcza
05-02-2019

Mieszkańcy mogą zgłaszać projekty uchwał. Radni podjęli uchwałę w sprawie szczegółowych zasad wnoszenia obywatelskich inicjatyw uchwałodawczych. 

 

Aby zgłosić uchwałę, należy powołać co najmniej pięcioosobowy komitet inicjatywy uchwałodawczej, który poinformuje przewodniczącego rady powiatu o podjęciu inicjatywy. Komitet opracowuje projekt uchwały i zbiera pod wnioskiem podpisy co najmnie 300 mieszkańców posiadających prawa wyborcze, w terminie 60 dni. Następnie należy złożyć projekt (z listą podpisów) przewodniczącemu rady powiatu.

 

Po sprawdzeniu wymogów formalnych i zgodności z prawem, projekt trafia do komisji rady, a później do porządku obrad sesji. Głosowanie nad uchwałą, zaproponowaną przez mieszkańców, odbywać się będzie w głosowaniu radnych podczas sesji Rady Powiatu Zduńskowolskiego.

 

Szczegółowe informacje na temat zasad wnoszenia obywatelskich inicjatyw uchwałodawczych znajdują się w Uchwale Rady Powiatu Zduńskowolskiego: http://bip.powiatzdunskowolski.pl/uchwala/2443/uchwala-nr-iv-4-19

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg