Symbolicznie uczcimy pamięć walczących w Powstaniu Warszawskim
30-07-2020

W najbliższą sobotę 1 sierpnia symbolicznie uczcimy pamięć walczących w Powstaniu Warszawskim. Kwiaty przy tablicy upamiętniającej udział zduńskowolan w zrywie sierpniowym złożą przedstawiciele Powiatu Zduńskowolskiego, Miasta Zduńska Wola, kombatantów, Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola oraz Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Chrobry 1”.

Spotkanie ustalono na godz. 16.55 przy tablicy pamiątkowej - ul. Dąbrowskiego 7.

Tego samego dnia  o 18.00  w zduńskowolskim muzeum odbędzie się spotkanie z cyklu „PODWIECZORKI Z HISTORIĄ”, pod tytułem „Powstaniec Warszawski – czy zawsze w „panterce” i ze STEN-em?”

Wykład zostanie wzbogacony zdjęciami Powstańców z naszego miasta oraz prezentacją mundurów i replik uzbrojenia ze zbiorów członków Grupy Rekonstrukcji Historycznych „Chrobry I”.

Wstęp bezpłatny.

Przypominamy, że 1 sierpnia na terenie całego powiatu zduńskowolskiego zostaną uruchomione syreny i będą emitować sygnał ciągły przez 1 minutę -  w zawiązku z wydanym Zarządzeniem nr 84/2020 Szefa Obrony Cywilnej Województwa Wojewody Łódzkiego z dnia 19 czerwca 2020 r. w sprawie przeprowadzenia na terenie województwa łódzkiego treningu systemu wykrywania i alarmowania. Szerzej piszemy: http://powiatzdunskowolski.pl/aktualnosc-2929-1_sierpnia_uslyszymy_syreny_trening.html

Bez tytułu.png
polair.jpg