Obchody 85. rocznicy zbrodni katyńskiej w Zduńskiej Woli. Mieszkańcy oddali hołd wszystkim oficerom i przedstawicielom polskiego państwa pomordowanym w 1940 roku na rozkaz Kremla
Trzynastego kwietnia przypada rocznica zbrodni katyńskiej. W tym roku mieszkańcy powiatu spotkali się 14 kwietnia na Cmentarzu Miejskim przy ulicy Józefa Bema w Zduńskiej Woli, przy tablicy wzniesionej w hołdzie straconym. W 1940 roku, sowieci dokonali masowej egzekucji ponad dwudziestu tysięcy oficerów Wojska Polskiego i Policji Państwowej.
„Listy katyńskie” dają przerażającą sumę ponad dwudziestu tysięcy niewinnych ofiar ludobójczej polityki prowadzonej przez przywódców totalitarnego państwa. Zduńskowolska lista zawiera 49 nazwisk.
5 marca 1940 r. Biuro Polityczne KC WKP(b) zdecydowało o likwidacji polskich jeńców wojennych bez przedstawiania im zarzutów, decyzji o zakończeniu śledztwa ani aktu oskarżenia. Już 3 kwietnia 1940 r. rozpoczęła się likwidacja obozu w Kozielsku. Wszystkich zgromadzonych w nim jeńców zabito w katyńskim lesie. Przez kolejne sześć tygodni kolejni polscy oficerowie byli wywożeni z obozów i rozstrzeliwani: żołnierze ze Starobielska – w Charkowie, a policjanci z Ostaszkowa – w Kalininie. Kolejnych mordów NKWD dokonało w Chersoniu, Charkowie, Kijowie i Mińsku.