W tym roku Szlachetna Paczka dotarła do 31 rodzin z naszego powiatu. Paczki zawierały żywność, środki czystości i artykuły dla dzieci, które ułatwiają codzienne życie. Wolontariusze i strażacy pokazali, że dobre gesty naprawdę zmieniają rzeczywistość
W Powiecie Zduńskowolskim trwa Weekend Cudów Szlachetnej Paczki, a jego efekty widać w wielu domach. W tym roku pomoc otrzymało 31 rodzin, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Część zmaga się z problemami finansowymi, inne z chorobami lub samotnością. Paczki zawierały żywność, środki czystości, artykuły dla dzieci i drobne prezenty.
W akcję zaangażowało się 16 wolontariuszy, którzy przez kilka dni pakowali, segregowali i dostarczali paczki do domów potrzebujących. Wspierały ich OSP Choszewo i OSP Wilanów, dbając o logistykę i bezpieczeństwo transportu. Dzięki współpracy tych grup paczki dotarły do rodzin szybko i sprawnie, a niektóre odwiedziny okazały się wyjątkowo wzruszające. Nie brakowało uśmiechów dzieci, ale też łez wdzięczności dorosłych.
Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt społeczny rozpoczęty w 2000 roku przez krakowskie Stowarzyszenie „Wiosna’. Jego ideą jest bezpośrednie łączenie darczyńców z rodzinami, które potrzebują wsparcia. Wolontariusze „Szlachetnej Paczki” docierają do rodzin w potrzebie w całej Polsce poznając ich historie, kłopoty, trudności i marzenia. Dzięki temu realna pomoc trafia bezpośrednio do potrzebującej rodziny.



































